Fotokursi

Pieteikties

Foto no kursiem

FOTOSTUDIJA ATFOTO AICINA APMEKLĒT PRAKTISKOS FOTOKURSUS VECRĪGĀ! Kursu  nodarbības notiek ATFOTO fotostudijā Peldu ielā 26/28

Praktiskā nodarbība "Cilvēku fotografēšana fotostudijā ". Fotosesija nodrošināta ar modeļu piedalīšanos. Norises laiki : sestdiena 2018. gada janvāris ( datums tiks precizēts) no 11.00 - 15.00 Maksa 30 EUR

PRAKTISKĀS FOTOGRĀFIJAS 3 MĒNEŠU PRAKTISKO FOTOKURSU SĀKUMS: 5.MARTS.
(PIRMDIENĀS NO 18.30-20.30). Nodarbības notiek reizi nedēļā!

Lai piedalītos fotokursos priekšzināšanas nav obligātas!

Kursu ilgums 3 mēneši. Maksa 65 EUR mēnesī (kopā 195 EUR). Vietu skaits ierobežots!

 

3 MĒNEŠU FOTOSTUDIJAS ATFOTO FOTOKURSU PROGRAMMA.

Kursu vadītājs profesionāls diplomēts fotogrāfs, foto publikāciju autors, Rīgas Stila un modes profesionālās vidusskolas fotodizaina pasniedzējs ar augstāko pedagoģisko izglītību Aivars Tipsis.

1. nodarbība

Fotografēšanas tehnikas izvēle un pielietojums atbilstoši situācijai.Fotoaprāta sastāvdaļas, to nozīme fotogrāfiju veidošanas procesā. Fotogrāfiska attēla veidošanas posmi, kvalitatīvas fotogrāfijas kritēriji un  nosacījumi. Fotogrāfa ekipējums (fotoaksesuāri, statīvi, kur iegādaties u.tml.).

2. nodarbība

Fotoaparāta galvenās sastāvdaļas.Fotobjektiva izvēle, tā galvenie raksturlielumi. Fokusa attālums, objektīva gaismasspēja un izšķiršanas spēja. Diafragma un asi attēlotās telpas dziļums. Objektīva asuma dziļums un fokālā plakne. Fotoattēla asuma iestatīšanas parametri.

3. nodarbība

Fotokameras dažādi lietošanas režīmi, to izvēle. Gaismjutīgais sensors, ISO. Fotografēšanas parametru iestatīšana, fotografēšanas ilguma izvēle, histogramma. Attēla laukuma spilgtuma intervāli un ekspozīcijas robežas. Fotogrāfiskais platums.

4. nodarbība

Fotoaprāta iebūvētās un āŗējās zibspuldzes izvēle un lietošana. Gaisma un krāsa fotogrāfijā. Gaismas spektrs. Krāsu temperatūra un baltā balanss, dažādi baltā balansa režīmi. Gaisma dabā un mākslīgais apgaismojums. Fotofiltru veidi un to pielietojums fotogrāfijā.

5. nodarbība

Kompozīcija. Attēla sastāvdaļas un to savstarpējā ietekme. Galvenais objekts. Attēla vizuālais un sižetiskais centrs. Zelta griezums. Formu, līniju un ģeometriskā kompozīcija. Gaisma, tonalitāte, krāsa un kontrasts attēla kompozīcijā.Skatupunkts un fotografēšanas momenta izvēle.

6. nodarbība

Apgaismojuma raksturs un tā veidošana.Biežāk izmantojamie apgaismojumu veidi fotogrāfijā.Gaismas kvalitatīvās un kvantitatīvās īpašības fotogrāfijā.Darbs ar dabisko un studijas apgaismojumu.

7. nodarbība

Cilvēku fotografēšana. Portrets. Grupas portrets. Bērnu fotografēšana. Cilvēku fotografēšana dažādās situācijās (telpās,dabā u.tml.). Zibspuldzes un atstarotāju praktiska izmantošana.

8. nodarbība

Dabas fotografēšana.  Ainava. Atsevišķu dabas elementu fotografēšana. Panorāma. Dzīvnieku fotografēšana. Makro fotogrāfija. Fotoehnikas un fotofiltru lietošana atbilstoši situācijai.

9. nodarbība

Klusā daba un priekšmetu fotografēšana. Priekšmetu un reklāmas fotogrāfija. Tehniskā fotogrāfija. Arhitektūras un interjera fotogrāfija. Dokumentālā un reportāžas fotogrāfija (sports, teātris, kāzas u.tml.).

10. nodarbība

Fotogrāfiju atlase un uzglabāšana. Digitāla attēla galvenie raksturlielumi un formāti. Fotogrāfijas pēcapstrāde. Pēcapstrādes programmas izvēle. Fotogrāfijas defektu labošana. Mākslinieciska apstrāde.

11. nodarbība

Pamatopcijas un galvenie soļi pēcapstrādē.Fotogrāfiju apstrāde  programmā Adobe Lightroom .

12. nodarbība

Fotogrāfiju apstrāde  programmā. Adobe Photoshop.Fotogrāfiju lokālā korekcija un apvienošana, darbs ar slāņiem.Portretu  korekcija.Fotogrāfijas noformēšana un prezentācija.

 

Kursos tiek apskatītas visas fotografēšanas procesa sastāvdaļas - sākot ar fotoaparāta un citas fototehnikas izvēli un praktisko pielietojumu atbilstoši situācijai,kompozīcijas pamatprincipiem, dabiskā un mākslīgā apgaismojuma izmantošanu fotogrāfijā, beidzot ar fotogrāfiju pēcapstrādi un noformēšanu.

KURSU IETVAROS TIEK ORGANIZĒTS DARBS AR STUDIJAS APGAISMOJUMU .

Teorētiskās zināšanas tiek papildinātas un nostiprinātas ar praktiskajiem uzdevumiem, dalībnieku individuālajiem darbiem un fotogrāfiju analīzi.

 

DIGITĀLĀ FOTOGRĀFIJA - 1 MĒNESIS (četras nodarbības)

Kursu ilgums 1 mēnesis. Maksa 57 EUR.

Fotogrāfiju pēcapstrāde programmās Adobe Lightroom un Adobe Photoshop. Fotokursos var piedalīties arī bez sava datora, jo fotogrāfiju pēcapstrādes paņēmieni tiek demonstrēti uz projektora ekrāna.

1. nodarbība

 • Attēla korekcijas galvenās pamatoperācijas.
 • Failu formātu apstrādes atšķirības.
 • Fotogrāfiju korekcija camera RAW vidē.
 • Attēlu organizēšana, atlase.
 • Fotogrāfiju ekspozīcijas (tonālā, gaišuma, kontrasta)  korekcija.

2. nodarbība

 • Baltā balansa un gaismas krāsas korekcija.
 • Digitāla attēla krāsu korekcija.
 • Melnbalta attēla veidošana un tonēšana.
 • Attēla ģeometrijas labošana.
 • Kadrēšana un fotogrāfijas izmēru maiņa.
 • Fotogrāfijas perspektīves, līniju un formu korekcija.

3. nodarbība

 • Fotogrāfijas lokālā, atsevišķu daļu un elementu korekcija.
 • Iezīmēšanas rīki, to praktiska pielietošana.
 • Darbs ar slāņiem. Slāņu veidošana.
 • Slāņu kārtošana, organizēšana, grupēšana.
 • Fotofiltri digitālās fotogrāfijas apstrādes procesā.

4. nodarbība

 • Portretu retuša.
 • Attēlu apvienošana, panorāmu veidošana.
 • Attēla asuma korekcijas metodes.
 • Teksta un objektu pievienošana.
 • Fotogrāfiju sagatavošana lietošanai tīmeklī.
 • Apstrādes procesa automatizācija.

 

Individuālā apmācība 40 EUR viena nodarbība (ja dalībnieki ir vairāki, tad katram dalībniekam cena par apmācību ir mazāka).

tālr. 29211197

aivarstip@inbox.lv